Výmena skúseností – vzdelávacie semináre

Školy združené v Pallas Athena mali počas uplynulého školského roka možnosť absolvovať odborné školenia zamerané na výmenu skúseností, ktoré ponúkli Školy C.S. Lewisa. Napriek viacerým nepredvídaným presunom boli tieto školenia vnímané pozitívne. Aj z diskusií s niektorými riaditeľmi škôl vyplynulo, že vzájomná výmena skúseností je jednou z kľúčových oblastí, v ktorej by radi čerpali z potenciálu klubu škôl Pallas Athena.

Výmena skúsenostíPrichádzame preto s návrhom, aby každá z členských škôl vytipovala 1-2 oblasti, v ktorých sa cítia silná, v ktorých má bohaté skúsenosti, a ktoré považuje za dôležité. Tieto oblasti by potom mohla daná škola ponúknuť ako 1-dňový vzdelávací seminár pre učiteľov a vedenie ostatných členských škôl. Konkrétne podmienky a logistiku by sme riešili už individuálne.

Veríme, že Vaše školy majú čo ponúknuť a bola by veľká škoda neposúvať sa navzájom dopredu. Ak sa Vám návrh pozdáva, ozvite sa nám e-mailom na pallasathena@indicia.sk a skúsime zorganizovať ďalšiu sériu školení.

Potrebujeme vedieť najmä odpovede na tieto otázky:

  • akú tému/témy chcete ponúknuť
  • kedy predbežne by sa mohol seminár konať (soboty by boli asi ideálne, no je to na Vás)
  • kto bude kontaktnou osobou, s ktorou budeme riešiť detaily
  • bude seminár spoplatnený? (bude diferenciácia medzi účastníkmi z Pallas Athena a ostatnými?)
  • aký si predstavujete minimálny a maximálny počet účastníkov na seminári
Príspevok bol vložený Budovanie identity škôl, Nezaradené, Výmena skúseností. Vytvorte záložku trvalého odkazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*